2018-2019 yılı kış aylarına girmeden önce kışın kurumlarca alınacak tedbirler ve yapılacak çalışmalara ilişkin olarak Kaymakamlık Toplantı Salonunda Kaymakam İhsan Emre Aydın  başkanlığında “Kış Mevsiminde Alınacak Trafik Tedbirleri Toplantısı” yapıldı.
 
İlçemizde yaşanması muhtemel problemlere etkin çözüm üretme, anında müdahale, oluşabilecek sıkıntılara mahal vermeme vb. konular görüşüldüğü toplantıya Kaymakam AYDIN’ın yanı sıra Kurtalan Belediye Başkanı Vekili Ahmet Minas, İlçe Jandarma Komutanı Sancar Aydın, İlçe Emniyet Müdürü Halil Doğanay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faysel Polat, İlçe Özel İdaresi Müdürü Hüseyin Sevgili, İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Sürücü, AFAD İl Şube Müdürü Şehmus Sevgili, İlçe Yazı İşleri Şefi Niyazi Aktin, DEDAŞ İlçe Yöneticisi Mahsum Soysal, İlçe Özel İdaresi Şantiye Şefi Metin Karataş katıldı.
 
İlçemizde kış mevsiminde yaşanabilecek hava şartlarına bağlı muhtemel yoğun kar yağışı, buzlanma, çığ ve heyelan gibi durumlarda koordinasyonun Kaymakamlık kanalıyla sağlanması, kullanılan araçların bakım ve onarımının yapılması, sorun yaşandığında anında müdahale edilebilecek hazırlıkların yapılması,  personel desteği, iletişim araçlarının etkin kullanılması,   vatandaşların ise meteorolojiden gelen bilgiler doğrultusunda tedbirlerini alması konuları görüşüldü.
 
Kış mevsiminde alınacak tedbirler ve yürütülecek faaliyetler ile ilgili toplantı sonrası açıklama yapan Kaymakam Aydın; “İlgili kuruluşlarımızla  kış mevsimi ile ilgili yapılacakları planladık. Kış mevsimi şartlarında trafiğin düzenli olarak akışını temin etmek ve herhangi bir olumsuzluk durumunda, acil müdahale gerektirecek durumlar karşısında kurumlar arasında işbirliğini sağlayarak, vatandaşlarımızın sıkıntı yaşamasına engel olmak toplantımızın amacını oluşturmaktadır.” dedi.
 
Kaymakam AYDIN tarafından çeşitli talimatların verildiği toplantıda, ilgili kurum ve kuruluş amirleri ile çeşitli istişarelerde bulunuldu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tlf : (0484) 411 20 01