Kurtalan Kaymakamlığı ile DSİ 10. Bölge Müdürlüğünün koordinesinde Garzan Kozluk Sulama Kanalının daha işlevsel biçimde kullanılabilmesi için İlçemiz Öğretmenevi Konferans Salonunda yapılan toplantıya Kaymakam İhsan Emre AYDIN, DSİ 10.Bölge İşletme Şube Müdürü M.Yaşar CEYLAN, DSİ Şube Müdürü Sedat KAYA, DSİ 10. Bölge İşletme Mühendisi Oktay KILIÇ, Garzan Kozluk Sulama Birliği Müdürü M.Tahir KURT, İlçe KHGB Müdürü A.Hadi ÇAKIR, İlçe Ziraat Odası Başkanı Hüseyin GÜNBAT, İlçe Yazı İşleri Müdürü Vekili Niyazi AKTİN, ilgili köy muhtarları ve çiftçilerimiz katıldı.
Toplantıda sulama kanalında yaşanan sorunlar, yapılan ve yapılması gereken işlemlerin değerlendirilmesi yapıldı. Vatandaşlarımıza önümüzdeki dönemlerde suyun düzenli bir şekilde verilebilmesi için kanaldan kaçak hatların çekilmesine engel olmak ve herkesin arazilerini zamanında sulayarak kimsenin hakkına girilmemesi gerektiği anlatıldı.Ayrıca görevlilerin rahat çalışmasını sağlamak ve su hizmet bedelinin mevzuata uygun şekilde ödenmesi gerektiği ifade edildi.
 
Yetkililer yaptığı sunumlarla toplantıya katılanları bilgilendirdi ve tarım arazileri için temin edilen tarımsal su kullanımı konusunda israfa ve ihtiyaç dışı hiçbir düzenlemeye izin vermeyeceklerini ifade etti. 
Kaymakam AYDIN, toplantı ile ilgili değerlendirmesinde; arazilere temiz ve verimli su sağlanması, suyun arazilere ulaştırılması, hatların bakımı gibi görevlerin yerine getirilmesi, kaçak hatlarla su kullanmama konusunda hassasiyet gösterilmesi gerektiğini ifade ederek muhtarlardan kanala sahip çıkmalarını isteyerek, herkesi üzerine düşen görevi yapmaya çağırdı.
 
Toplantı muhtar ve çiftçilerimizin talep ile sorunları dinlenerek gerekli açıklamaların yapılmasını ile sona erdi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tlf : (0484) 411 20 01