İlçemizde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 99'uncu yıldönümü, büyük bir coşkuyla kutlandı. Bayram dolayısıyla düzenlenen tören renkli görüntülere sahne oldu.
Kurtalan Kaymakamlığı bahçesinde Atatürk Anıtı'na Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çelenk sunulması ile başlayan kutlamalar, Kurtalan Kapalı Spor Salonu'nda devam etti.  
Kapalı Spor Salonunda Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törene; Kaymakamımız Sayın İhsan Emre Aydın, eşi Sayın Cansu Aydın Hanımefendi, İlçe Jandarma Komutanı Sancar Aydın, İlçe Emniyet Müdürü Halil Doğanay, İlçe Cumhuriyet Savcısı Emre Çavdar, Ak Parti İlçe Başkanı Faris Akgül, Siyasi partilerin temsilcileri, ilçe daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 
 
Törende, günün anlam ve önemini belirten konuşma İlçe Milli Eğitim Müdürü Faysel Polat tarafından yapıldı. Günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu. Anaokulu öğrencileri tarafından çeşitli gösteriler düzenlendi. Yumurta yarışı ve çuval yarışı düzenlendi. Halk Eğitim Merkezi tarafından halk oyunları gösterisi düzenlendi. Düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından hediyeleri verildi ve hatıra fotoğrafları ile tören sona erdi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tlf : (0484) 411 20 01